Mp Group uczestnikiem Półmaratonu nad Jeziorem Ukiel

Mp Group uczestnikiem Półmaratonu nad Jeziorem Ukiel

To było święto biegowe. Za nami Ukiel Olsztyn Półmaraton. Na starcie stanęło koło 460 zawodników.MP Group czynnie wspierało wszystkich sportowców..

 

Organizatorzy wytyczyli trasę Ukiel Olsztyn Półmaraton wokół największego olsztyńskiego akwenu. Zawodnicy mieli do pokonania dość trudny dystans 21 km. Bieg był bardziej crossowy, po nawierzchniach utwardzonych, ale też piaszczystych, trawiastych, po drogach leśnych, nad jeziorem. Trasa fantastyczna widokowo. Zawodnicy wbiegali na metę zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy. Widać, że rywalizacja i sama aktywność sprawiła im satysfakcję. Niektórzy finiszowali w grupie - z przyjaciółmi lub też z dziećmi. Były też łzy szczęścia. Jako pierwszy przybiegł Pavlo Veretskyi.
- Biegło się fajnie, trasa była trochę ciężka, bieg był bardziej przełajowy, ale jestem zadowolony, tym bardziej, że jestem na mecie pierwszy. Dużo pomogli kibice, ich doping, i za to dziękuję. To mój debiut w Olsztynie - mówił na mecie zwycięzca biegu.

Pierwszą kobietą na mecie była Valentyna Kiliarska. - Dynamiczna trasa, trochę pod górkę, trochę z górki, ale było ciekawie. Impreza fajna, bardzo mi się podoba w Olsztynie, a jestem tu po raz pierwszy - zaznaczała zawodniczka.

W półmaratonie wzięło udział prawie 460 zawodników. Każdy otrzymał pamiątkowy medal. Na najlepszych czekały nagrody. Była też ścieżka charytatywna. Nasza firma intensywnie wspierała wszytskich uczestników biegu.

Na terenie plaży stanął też namiot, który posłużył za schronienie dla uczestników Półmaratonu.


źródło:Gazeta Olsztyńska
Przeczytaj cały tekst: Ukiel Olsztyn Półmaraton. 460 biegaczy na starcie [ZDJĘCIA] - FIT nie FAT